Μα πρέπει να δοκιμάζουμε το κρασί?
Μαθαίνουμε να απολαμβάνουμε το κρασί δοκιμάζοντας το.
«Μα καλά τώρα, πρέπει να δοκιμάζουμε για να ξέρουμε τι κρασί θα πιούμε? Δεν μπορούμε απλά να το πιούμε? Κρασάκι είναι. Βάλε ένα λευκό ή ένα κόκκινο και γίναμε…»
Το κρασί από την στιγμή που πρώτο-δημιουργήθηκε είχε ένα πολύ σημαντικό ρόλο να παίξει. Να δώσει απόλαυση στην κάθε μας στιγμή και να μας συντροφεύει γευστικά είτε στη παρέα είτε στο φαγητό. Στη Μεσόγειο, λίκνο της οινοποιίας – έγινε και τρόφιμο αξίας δίπλα στο στάρι και το λάδι.
Ελάτε να δούμε πως με απλά βήματα και μια εύκολη και ευχάριστη διαδικασία μπορούμε να γνωρίζουμε τι κρασί θα πιούμε και γιατί σε κάθε στιγμή που το θέλουμε μεγιστοποιώντας έτσι την απόλαυση που θα πάρουμε τόσο από το κρασί όσο και από την στιγμή!
Κυριακή 23/6 – Παρουσίαση
Ώρα: 16:00 – 16:45
Τοποθεσία: Στο Sale του Χιονοδρομικού
Λεπτομέρειες: Δωρεάν συμμετοχή
Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων,
Καλάβρυτα – Χελμός, Τ.Κ.: 250 01
+30 26920 24451
+30 26920 24452
Δευ – Παρ 09:00 – 17:00
festival@kalavritaski.gr
Μείνετε ενημερωμένοι και έτοιμοι για το βουνό