We4All Εθελοντική δράση καθαρισμού
Φέτος, το Helmos Mountain Festival ενώνει τις δυνάμεις του με τον περιβαλλοντικό οργανισμό we4all για την προώθηση πιο βιώσιμων πρακτικών στους χώρους των συναυλιών και του festival. Όλες τις μέρες του festival, η We4All και εθελοντές που συνδράμουν το περιβαλλοντικό της έργο, θα αναλάβουν τη διαλογή των πλαστικών απορριμμάτων από το συναυλιακό χώρο και τη συλλογή τους σε ειδικα σημεία με σκοπό τη βέλτιστη διαχείριση των απορριμμάτων μας και τη μείωση του αποτυπώματος που θα αφήσουμε στο βουνό μας.
Η We4all είναι ένας μη κερδοσκοπικός Περιβαλλοντικός και Ανθρωπιστικός Οργανισμός με παγκόσμια δραστηριότητα που ιδρύθηκε από δύο φίλους το 2018 στην Ελλάδα, μετά κι από τις καταστροφικές φωτιές στο Μάτι Αττικής. Αποστολή μας είναι να βοηθήσουμε τον πλανήτη μας να θεραπευτεί και να θυμίσουμε στους ανθρώπους ότι η Γη είναι το σπίτι μας, πριν να είναι αργά. Σκοπός μας είναι να κάνουμε εύκολο για τους ανθρώπους το να φυτεύουν δέντρα και να έρχονται σε επαφή μεταξύ τους σαν μια μεγάλη οικογένεια με ένα κοινό όραμα. Για το λόγο αυτό δραστηριοποιούμαστε σε τομείς όπως οι δεντροφυτεύσεις και οι αναδασώσεις, οι περιβαλλοντικές εκπαιδεύσεις, οι δράσεις καθαρισμών και οι περιβαλλοντικές δράσεις με στόχο την συμπερίληψη ευάλωτων κοινωνικών ομάδων.
Yπεύθυνος επικοινωνίας
Εύα Ηλιάδη - Βαγενά (Corporate Relations Officer)
Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων,
Καλάβρυτα – Χελμός, Τ.Κ.: 250 01
+30 26920 24451
+30 26920 24452
Δευ – Παρ 09:00 – 17:00
festival@kalavritaski.gr
Μείνετε ενημερωμένοι και έτοιμοι για το βουνό